Červen 2014

#random part 2.

25. června 2014 v 14:23 | Violet |  Violet's diary

PŘEDEM UPOZORŇUJI NA EXTRA DLOUHÝ ČLÁNEK, PLNÝ EXTRA VIOLČINÝCH BLÁBOLŮ, KTERÉ URČITĚ NIKOHO ZAJÍMAT NEBUDOU, POKUD CHCETE, PŘEČTĚTE SI JEJ, POKUD NE, STAČÍ, KDYŽ SE PODÍVATE TŘEBA JEN NA FOTKY :D DĚKUJI :*


Ahojky! Zdravím vás při krásné neděli (ano vím, že je středa, ale bohužel tento článek byl psán v neděli, protože momentálně teď se určitě topím někde ve Vltavě na vodáku-.-), snídaně a kafíčko je dávno za mnou a tak sem si řekla, že vás zase nechám nahlédnout do svého velmi záživného života:D.
Musím říct, že v poslední době se mám celkem zase fajn! Matiku sem dala na trojku takže to znamená, že mám jenom jednu trojku na vysvědčení!!!!!!!!!!!! Sem z toho uplně šťastná jak blecha, protože sem se fakt bála že to pokazím, ale sem dobrá!! Měla sem hrozně na mále z češtinou, frájinou a tou matikou. Ale čeština mi vyšla na 2,4, písemku z frájiny, za kterou byly dvě známky sem zandala na dvě jedničky (jak líbezný to zvuk když vám učitelka rozdává písemky a podotkne "no nejlíp písemku asi napsala Viola, dvě jedničky" :3 " a matika sice nedopadla dobře ale trojka to furt je :3 Takže už pohodička a klídeček! Bylo to takové ale zvláštní sedět jen doma a mít furt pocit, že se něco musím učit:D!
V pátek sem byla po škole nakupovat s kamarádkou, vybrala sem si konečně krásné plavky a zašli sme na twistera do kterého mě ukecala:/ a to obě fitnessačíme:D!!! Nakonec sme byli oslavit naše výzo na naši oblíbenou diskotéku ale musím teda říct že to byla hrozná nuda:/ Odjížděli sme už v jednu a to bylo o hodně dřív než sem byla domluvená:D ale tak aspoň se nesedělo doma že:)
V sobotu jsem už jen ráno šla nakoupit nějaké zásoby na vodák, abych to tam aspoň nějak přežila, pak sem se letěla ostříhat a pro barvu, a večer ze mě už byla opět bruneta :D! Když sem šla pak večer ven, tak všichni, kdo mě viděli řekli, že to tak mám nejlepší, aj ti co mě viděli jen na fotce, takže sem ráda, nikdo to moc nevěděl, že se budu barvit, u nás ve třídě to třeba něví nikdo, takže to bude celkem takový šok možná :D, ale já sem ráda :D sice si teď budu zase trošku zvykat, ale dobrý, jsem spokojená:D. Tak sem ale zjistila, že si můj tatínek jede k moři a já nic nevím, není to moc příjemné, když to zjistítě od uplně někoho jiného, každý rok, jen předtím to nebývalo k moři, přitom se s ním třeba bavím o létě, že nikam nejedu, že bych chěla konečně k moři když sem tam nikdy nebyla, ale prostě né, on mi nic neřekne. Však já si do něj pak pěkně rýpnu :D. Stejně o to s nima nestojím:D.
Dneska, v neděli musím postíhat si sbalit všechny věci, protože ještě nic nemám sbalené :DDD, vyzkoušet postavit stan, napsat pohledy na postcrossing.com, protože už je nechávám dlouho čekat, a v pátek sem objevila dokonalé pohledy v levných knihách za 3 koruny:3, tak musím říct mamce ať mi je jde pak poslat a asi pak ještě na chvilku ven, takže bych si měla pohnout a zítra vyrážíme -_-. Vůbec se tam ale netěším. Netěšila sem se ani když sme se přihlašovali, ale jela sem že se o to nechci připravit, když tam jede cellá třída, ale najednou se tam jaksi nechce vůbec nikomu na to jak všichni uplně "jooo užijeme si to to bude dobrýýý", a ti co nejedou jsou nehorázně rádi, že tam nemusí trčet:D. Komu by se taky chtělo na vodu, pod stan, sprcha za 3 minuty výjde na 20,-, bez jídla :DD ale my to nějak zvládneme! Když sem dala matiku na trojku tak dám všechno :D! Doufám jen, že se fakt netopím :DD.
Hned jak dojedu (což bude podle článku zítra <3333) tak věnuju první dvě hodina asi sprše, a pak možná posteli :3. Škoda, že nebudu brát foťák, takže moc asi žádné fotky nebudou, jen pár nějakých latných z mého super mobilu :D.
V pátek nás čeká výzo a konečně prázdniny!!!! Tak rychle ten prvák utekl, že sem to ani nestihla zaregistrovat:3 Už mám nachystané i nádherné šaty z Charley ve kterých ten konec řádně uvítám :D :3 (už jsem někdy řekla jak moc ty šaty z tama miluju??? )
Tak už váš nebudu otravovat, stejně si myslím, že to ani nikdo nečte :DD. Nedávno sem psala první část random článku. Tentokrát sem přidám zbývající fotky z posledních měsíců a nějaké i ty novější. Přece jen se o ně chci podělit:P.

s Anetkoou:3

kocourek:P

někdy se fakt miluju!:D

více v c.č. :*


School trip 2014 | Praha

21. června 2014 v 15:17 | Elis |  Eli's diary
Ahojte! :*
Jak jsem v minulém článku psala, nakonec nám ten výlet vyšel! Jsem za to fakt strašně moc ráda, protože né jenom že jsme zrovna ten den měli nechutné hodiny, ale taky kvůli tomu, že jsme spolu zase nikde dlouho nebyli. Měli jsme to hodně výhodné, někdo zkontaktoval pár lidí a my si to za stovku tam i zpátky fičeli v luxusním vlaku Leo express rovnou do Prahy! Co si budeme povídat Praha je veliká :D Hodně veliká a je tam odporně moc lidím zajímavý poznatek :D Učitel nám naplánoval určitou trasu, která ( řekněme si to upřímně ) nikoho moc nezajímala, protože každý myslel jenom na slibovaný dvouhodinový rozchod :D Jedna z největších zastávek byla na Petříně, kde jsme šli pěšky, protože kdo by čekal v radě na lanovku že ano -_- A protože jsme to chtěli mít se spolužačkou rychle z krku, vyběhly jsme to spolu s naší tělocvikářkou za 15 minut... Jo bylo mi vedro! :D Kdo chtěl šel na rozhlednu nebo do zrcadlového bludiště a pak jsme pokračovali pomalu dolů k Pražskému hradu a tam jsme konečně dostali slibovaný rozchod! :D Až později jsme zjistili, že to byl docela zlý úmysl našeho třídního, protože dostat se od Pražského hradu až na vlakové nádraží, kde jsme měli sraz, byl docela nelehký úkol :D Jenom hodinu jsme hledali cestu na Václavák :D Ale trefili jsme a ještě nám i zbylo trochu času na nakupování ( ovšem né tolik, kolik by byla potřeba!!! :D ). Všechno vyšlo perfektně, nemůžu si stěžovat byla to zase jedna hodně podařená akce, kterou jsme zažili spolu se třídou :)
Ovesný muffin a sušenky podle Adenike

17. června 2014 v 16:50 | Violet |  sDIY

Ahojky!!!! dneska sem si pro vás přichystala dva výborné recepty, které se hodí na snídani, protože jsou oba z ovesných vloček a ty jsou na ráno skvělé, protože mají v sobě sacharidy, které jsou ideální na začátek dne!
Nedávno jsem narazila na jednu úžasnou holku, je to bikiny finesska a jmenuje se Adenike Edntová. Během roku shodila neskutečných 20 kilo a už vymetá všechny bikiny fitness soutěže a i MS. Její fotka s proměnou má u mě čestné místo na zrcadle, abych se na ni mohla dívat každý den a brát si z ní motivaci.


Každopádně má na facebooku album s recepty. Je tam spoustu chutných a zdravých receptíků a já zatím vyzkoušela tyhle dva a jsem naprosto unešená, proto se chci o ně s vámi podělit.
Jedná se o muffin a sušenky z ovesných vloček. Obojí si nemůžu vynachválit. Rychlá chutná snídaně a výborný dezertík a náhrada za "nezdravé" sladkosti.
Já na snídani skoro nic jiného nejím než ovesnou kaši a jelikož mě už nudila chtěla jsem zkusit něco jiného. Takže první se vrhneme na muffinek.

Ovesný muffinek


Budeme potřebovat:

  • čtvrt nebo půl hrníčku (každý podle sebe) ovesných vloček
  • vajíčko
  • mléko (není vždy nutné ale je to lepší)
  • med nebo třtinový cukr na oslazení
  • a pak začíná to nejlepší a to zapojit kreativitu, každý si tam může dát co chce podle sebe, například oříšky, kokos, čokoládu, brusinky, rozinky, ovoce, marmeládu, burákové máslo atd atd
Příprava:

Vezmeme nějaký větší hrníček a rozšleháme si v něm vajíčko. Přidáme vločky a zamícháme, poté přidáme mléko, med a nakonec všechny ty naše dobrůtky. Při tomhle muffinku sem použila hořkou čokoládu, kokos, ořechy a brusinky. Všechno zamícháme, uplácáme, hodíme to tak zhruba na 2 minutky do mikrovlnky, pokud se vám nezdá nechejte ještě o něco dýl, záleží kolik toho máte, a pak jenom vyklepneme na talířek, přidáme třeba ještě nějaké ovoce, bílý jogurt, burákové máslo nebo cokoliv na co budete mít chuť a máte hotovou rychlou a výbornou snídani!

Ovesné sušenky
Budeme potřebovat:
(na jeden plech)
  • 80g ovesných vloček
  • 2 lžíce vody/mléka
  • 1 banán
  • a opět můžeme přidat co budeme chtít třeba kokos, oříšky, čokoláda
  • nahoru pak můžeme dát ovoce nebo džem, zase podle chuti a kreativity
Příprava:

V misce rozmačkáme banán, přidáme vločky, vodu a případně ten kokos, ořechy, čokoláda, zase je to na vás. Vše promícháme do tuhého těstíčka a pak lžíci tvarujeme sušenky. Z každé uděláme takovou mističku, aby sme ji mohli naplnit ovocem nebo džemem. Já zvolila domácí jahodovou marmeládu a rozmačkané borůvky. Nahoru sem pak ještě postrouhala hořkou čokoládu a šoupla to na 15 minut do předehřáte trouby na 200°C.Tyhle recepty jsou skvělé v tom, že se tady fantazii meze nekladou. Můžete je vyzkoušet na milion způsobů s různými novými přísadami, takže vás to hned tak nudit nezačn! Teprve až potom, co vyzkoušíte všechno, co jen půjde :D. Sušenky jsou ideální když dostanete mlsací náladu. Hlavně když je to zdravé! :3

Dobrou chuť :*


Wild Wild Love

15. června 2014 v 16:25 | Elis |  Eli's diary
Ahojtéé!
Nějak tomu nemůžu uvěřit, že píšu. Poslední dobou se toho tolik událo, že tomu ani nevěřím. Důvod toho, že jsme se tak dlouho neozvala byla hlavně škola, protože nás učitelé zahrnuli takovým množstvím písemek, že to ani není možné! Jako kdyby jsme celý rok nic nedělali :D A protože jsem všechny známky měla nerozhodně, musela jsem si pořádně máknout, abych to nějak poutahovala, BOHUDÍK teď už je máme uzavřené takže konečně mi začínají práázdniny!!! Máme teďka naplánovaných na konec roku spoustu akcí, v úterý by jsme měli jet do Prahy za stovku tam i zpátky no neberte to :D Ale ještě nevíme, jestli nám to výjde, ovšem kdyby jo tak to bude supeer akce! Taky to tak vidím, že tento týden bude jeden zmrzlinář v UH ( mimochodem nejlepší zmrzlinář široko daleko ♥ ) žít jenom na našem gymplu, protože máme už od poloviy učitelů slíbené, že půjdem do muzea ( čti: trajdat se po města a jíst zmrzlinu) :D No a pak už mě čekají akorát červnové kurzy a pak už sbohem gymple a ahojda 2 měsíce volna! :33 mimochodem už jenom 12 dnůůů!!!!!! Tak tohle jenom tak do začátku, mám teď v plánu docela hodně článků, skoro úplný seznam, tak snad to všechno klapne! :D


Běhááme, běhááme


Aby jste nezapomněli, jak vypadám :D fotografováno Viol :3


Konečně i mě se podařilo ulovit něco strašně fajnového za strašně nízkou cenu! Džíny Cheap Monday za 70!! :3


Oblíbená snídaně v oblíbené misce :) bílý jogurt, med a mandle


Už to bude rok a pořád je nám spolu báječně! ♥


Sobotní oběd ♥


Včerejší chill u přístavu

Užívejte slunečných dnůůů!#random part 1.

8. června 2014 v 15:43 | Violet |  Violet's diary
Ahojky lidičky!
Sama tomu nevěřím, že vůbec píšu:D. Už sme se neozvali víc jak měsíc a strašně se za to stydím, ale v poslední době nebyl ani čas a ani chuť, dělo se toho moc, u mě aspoň teda, a uplně mě přešla na blogování chuť. Můj poslední samostatný článek měl název "...because i'm fu*king happy :3", ale tomu už je dávno konec. Teď bych to nazvala spíš "because i'm back where i was before, fuck" aneb zase je všechno na číču :D. Každopádně škola už se nám blíží ke konci, nemůžu se dočkat! Mínus víkendy a nějaké ty akce to dělá necelých 10 dní cca podle toho jak sme to počítali nedávno. Možná i míň naposledy sme napočítali s Elis 12 takže by to tak odpovídalo :D. Ještě teda musím zvládnout písemky z matiky, které vážně nesmím pokazit jestli chci jednu jedinou trojku na výzo! Ještě nějaké známky udržet, něco si dopsat a budu spokojená nejspokojenější!
Poslední týden ve škole, než dostaneme výzo, jedeme na vodák, teda musím říct, že se mi tam vůbec ale vůůůbec nechce! Nejradši bych se zahrabala doma a nebo chodila na tůru po Zlíně :D což není moc záživné, ale co :D. Myslím, že za to hodně může i kolektiv ve třídě, jako mám ráda třídu a ták, ale nevím prostě to není ono, s minulou třídou jsem se vždycky hrozně na výlety těšila, teď už to vůbec není ono:/. Za to se nehorázně těším na druhák! V angličtině nám v pátek oznámila učitelka, že se bude pořádat zájezd do.....počkej si...... ANGLIE! sakra to je sen největší!!!! Uplně moc moc moc chci, a jelikož se teda ve druháku jezdí do Alp, které jsou samozřejmě o hodně dražší a to ještě navíc bez jídla, půjčení lyží apod, tak sem se rozhodla, a shodly sme se na tom i s více spolužačkama, že se na lyžák vykašleme, vzhledem k tomu že lyžovat neumíme, a pojedeme radši do Anglie, já bych teda rozhodně radši jela tam, angličtina mě baví a chci se ji naučit co nejvíc to půjde a umět mluvit, teď sem dostala dokonce jedničku z writingu :3 s popiskem "Violo excellent" :3 :D. Takže jednozačně chci jet tam a vykašlat se na lyžák. Stejně sem ještě nikdy nikde nebyla takže pro mě je to jednoznačná volba :D!
Událo se toho hrozně moc v poslední době ale další zážitky vám asi odvyprávím u fotek, protože by toho bylo hrozně moc a bylo by to hrozně všechno zmatené :D , tohle byl takový jenom (hodně)menší výcuc mých pocitů v poslední době :D a že já ty pocity mám zmatené! :D

lenochodek z naší velikonoční návštěvy zoo se za náma došel podívat co nejblíž to šlo :D :D

jooo vystáli sme si na něj hezkou řadu :D!!! aneb co lidi vidí na tom jít o velikonocích do zoo?? O.o

více v celém článku :*

DOUFÁME ŽE PŘÍJDETE ZAS :)