Červen 2014

School trip 2014 | Praha

21. června 2014 v 15:17 | Elis |  Eli's diary
Ahojte! :*
Jak jsem v minulém článku psala, nakonec nám ten výlet vyšel! Jsem za to fakt strašně moc ráda, protože né jenom že jsme zrovna ten den měli nechutné hodiny, ale taky kvůli tomu, že jsme spolu zase nikde dlouho nebyli. Měli jsme to hodně výhodné, někdo zkontaktoval pár lidí a my si to za stovku tam i zpátky fičeli v luxusním vlaku Leo express rovnou do Prahy! Co si budeme povídat Praha je veliká :D Hodně veliká a je tam odporně moc lidím zajímavý poznatek :D Učitel nám naplánoval určitou trasu, která ( řekněme si to upřímně ) nikoho moc nezajímala, protože každý myslel jenom na slibovaný dvouhodinový rozchod :D Jedna z největších zastávek byla na Petříně, kde jsme šli pěšky, protože kdo by čekal v radě na lanovku že ano -_- A protože jsme to chtěli mít se spolužačkou rychle z krku, vyběhly jsme to spolu s naší tělocvikářkou za 15 minut... Jo bylo mi vedro! :D Kdo chtěl šel na rozhlednu nebo do zrcadlového bludiště a pak jsme pokračovali pomalu dolů k Pražskému hradu a tam jsme konečně dostali slibovaný rozchod! :D Až později jsme zjistili, že to byl docela zlý úmysl našeho třídního, protože dostat se od Pražského hradu až na vlakové nádraží, kde jsme měli sraz, byl docela nelehký úkol :D Jenom hodinu jsme hledali cestu na Václavák :D Ale trefili jsme a ještě nám i zbylo trochu času na nakupování ( ovšem né tolik, kolik by byla potřeba!!! :D ). Všechno vyšlo perfektně, nemůžu si stěžovat byla to zase jedna hodně podařená akce, kterou jsme zažili spolu se třídou :)
Ovesný muffin a sušenky podle Adenike

17. června 2014 v 16:50 | Violet |  sDIY

Ahojky!!!! dneska sem si pro vás přichystala dva výborné recepty, které se hodí na snídani, protože jsou oba z ovesných vloček a ty jsou na ráno skvělé, protože mají v sobě sacharidy, které jsou ideální na začátek dne!
Nedávno jsem narazila na jednu úžasnou holku, je to bikiny finesska a jmenuje se Adenike Edntová. Během roku shodila neskutečných 20 kilo a už vymetá všechny bikiny fitness soutěže a i MS. Její fotka s proměnou má u mě čestné místo na zrcadle, abych se na ni mohla dívat každý den a brát si z ní motivaci.


Každopádně má na facebooku album s recepty. Je tam spoustu chutných a zdravých receptíků a já zatím vyzkoušela tyhle dva a jsem naprosto unešená, proto se chci o ně s vámi podělit.
Jedná se o muffin a sušenky z ovesných vloček. Obojí si nemůžu vynachválit. Rychlá chutná snídaně a výborný dezertík a náhrada za "nezdravé" sladkosti.
Já na snídani skoro nic jiného nejím než ovesnou kaši a jelikož mě už nudila chtěla jsem zkusit něco jiného. Takže první se vrhneme na muffinek.

Ovesný muffinek


Budeme potřebovat:

  • čtvrt nebo půl hrníčku (každý podle sebe) ovesných vloček
  • vajíčko
  • mléko (není vždy nutné ale je to lepší)
  • med nebo třtinový cukr na oslazení
  • a pak začíná to nejlepší a to zapojit kreativitu, každý si tam může dát co chce podle sebe, například oříšky, kokos, čokoládu, brusinky, rozinky, ovoce, marmeládu, burákové máslo atd atd
Příprava:

Vezmeme nějaký větší hrníček a rozšleháme si v něm vajíčko. Přidáme vločky a zamícháme, poté přidáme mléko, med a nakonec všechny ty naše dobrůtky. Při tomhle muffinku sem použila hořkou čokoládu, kokos, ořechy a brusinky. Všechno zamícháme, uplácáme, hodíme to tak zhruba na 2 minutky do mikrovlnky, pokud se vám nezdá nechejte ještě o něco dýl, záleží kolik toho máte, a pak jenom vyklepneme na talířek, přidáme třeba ještě nějaké ovoce, bílý jogurt, burákové máslo nebo cokoliv na co budete mít chuť a máte hotovou rychlou a výbornou snídani!

Ovesné sušenky
Budeme potřebovat:
(na jeden plech)
  • 80g ovesných vloček
  • 2 lžíce vody/mléka
  • 1 banán
  • a opět můžeme přidat co budeme chtít třeba kokos, oříšky, čokoláda
  • nahoru pak můžeme dát ovoce nebo džem, zase podle chuti a kreativity
Příprava:

V misce rozmačkáme banán, přidáme vločky, vodu a případně ten kokos, ořechy, čokoláda, zase je to na vás. Vše promícháme do tuhého těstíčka a pak lžíci tvarujeme sušenky. Z každé uděláme takovou mističku, aby sme ji mohli naplnit ovocem nebo džemem. Já zvolila domácí jahodovou marmeládu a rozmačkané borůvky. Nahoru sem pak ještě postrouhala hořkou čokoládu a šoupla to na 15 minut do předehřáte trouby na 200°C.Tyhle recepty jsou skvělé v tom, že se tady fantazii meze nekladou. Můžete je vyzkoušet na milion způsobů s různými novými přísadami, takže vás to hned tak nudit nezačn! Teprve až potom, co vyzkoušíte všechno, co jen půjde :D. Sušenky jsou ideální když dostanete mlsací náladu. Hlavně když je to zdravé! :3

Dobrou chuť :*


Wild Wild Love

15. června 2014 v 16:25 | Elis |  Eli's diary
Ahojtéé!
Nějak tomu nemůžu uvěřit, že píšu. Poslední dobou se toho tolik událo, že tomu ani nevěřím. Důvod toho, že jsme se tak dlouho neozvala byla hlavně škola, protože nás učitelé zahrnuli takovým množstvím písemek, že to ani není možné! Jako kdyby jsme celý rok nic nedělali :D A protože jsem všechny známky měla nerozhodně, musela jsem si pořádně máknout, abych to nějak poutahovala, BOHUDÍK teď už je máme uzavřené takže konečně mi začínají práázdniny!!! Máme teďka naplánovaných na konec roku spoustu akcí, v úterý by jsme měli jet do Prahy za stovku tam i zpátky no neberte to :D Ale ještě nevíme, jestli nám to výjde, ovšem kdyby jo tak to bude supeer akce! Taky to tak vidím, že tento týden bude jeden zmrzlinář v UH ( mimochodem nejlepší zmrzlinář široko daleko ♥ ) žít jenom na našem gymplu, protože máme už od poloviy učitelů slíbené, že půjdem do muzea ( čti: trajdat se po města a jíst zmrzlinu) :D No a pak už mě čekají akorát červnové kurzy a pak už sbohem gymple a ahojda 2 měsíce volna! :33 mimochodem už jenom 12 dnůůů!!!!!! Tak tohle jenom tak do začátku, mám teď v plánu docela hodně článků, skoro úplný seznam, tak snad to všechno klapne! :D


Běhááme, běhááme


Aby jste nezapomněli, jak vypadám :D fotografováno Viol :3


Konečně i mě se podařilo ulovit něco strašně fajnového za strašně nízkou cenu! Džíny Cheap Monday za 70!! :3


Oblíbená snídaně v oblíbené misce :) bílý jogurt, med a mandle


Už to bude rok a pořád je nám spolu báječně! ♥


Sobotní oběd ♥


Včerejší chill u přístavu

Užívejte slunečných dnůůů!


DOUFÁME ŽE PŘÍJDETE ZAS :)