Leden 2015

Taneční 2014

25. ledna 2015 v 16:11 | Elis |  Eli's diary
Když jsme se minulý rok asi touhle dobou se třídou rozhodovali o tanečních, měli jsme na výběr dva taneční kluby. Nakonec jsme si vybrali taneční klub Rokaso Uherské Hradiště, jelikož jsme na něj slyšeli více chvály a udělali jsme opravdu dobře. Dohromady jsme měli 15 lekcí, z toho jednu z nich prodlouženou a jednu závěrečnou. Vedl nás velice mladý pán, což bylo moc fajn :D Občas došlo i k velmi vtipným situacem, když jsme se bavili o etiketě a podobně. Na každé lekci jsme měli i fotografa a na některých i videokameramana, který nakonec všechno sestříhá a dostaneme CD se záznamem o tom, jak skáčeme a špaleme si po nohách :D. Mezi tance které jsme se učili ( a možná i naučili :D ) patřil walz, valčík, tango, quickstep, jive, chacha, blues a měli jsme i hodinu věnovou salze, která byla mimochodem absolutně hrozná a nikomu nešla :D Jedna z posledních tanečních lekcí byla tématická, kdy jsme si na FB stránce tanečních zvolili jedno téma, oblékli se do kostýmů a do lekce takhle přišli :D Další skupiny měli povolání, vojáky, hippies a my jsme měli zombie. No a minulý týden ve čtvrtek jsme měli poslední, závěrečnou lekci, kde jsme se všechny holky oblékly jako princezny, úspěšně odtancovali naši pracně naučenou choreografii, pofotili se a zatančili a zdárně ukončili naše úžasné 4 měsíční taneční :D


You can see the world you brought to life, to life...

20. ledna 2015 v 16:33 | Violet |  Violet's diary
Poslední týdny jsou neuvěřitelně hektické. Mám strašnou chuť si lehnout do postele a vykašlat se na všechno! Čím víc se snažím, tím víc se všechno kazí. Nic nevychází jak bych si přála a mám neskutečnou smůlu. Zase jednou z těch špatných období řekla bych...doufám, že se všechno obrátí k lepšímu protože tohle už mě vážně přestává bavit a i když mi je na jednu stranu fajn a nemám žádné starosti v osobním životě, tak na planetě Škola začíná nejspíš apokalypsa. A to sem si řekla, že se na pololetí nebudu stresovat ale bohužel, když nespíte kvůli tomu aby ste dostali 1- a pak poslouchali "já bych vám tu jedničku ráda dala, ale necháme to na dvojce já si tam dám plusko" -________- myslela sem, že budu vraždit....člověk zodpoví otázku navíc a stejně ten zkurvený půl bod dolů jenom kvůli tomu, že na vás učitelka zkoušela matoucí čáry......no dost nebo se zase rozčílím :D. Pololetí mi je většinou jednou, minulý rok to bylo tak že první pololetí uplná katastrofa a to sem se snažila a v druhém sem na to kašlala a měla sem parádní výzo :D. Takže na to asi začnu zase kašlat :D. Jediné co mě drží při životě je to, že mínus nějaké ty víkendy, prázdniny a tak zbývá kolem 100 dnů do prázdnin!!! A už skoro jenom 2 měsíce do Anglie! <3
Jediné dobré na posledních týdnech byly víkendy. Dva týdny zpátky jsem šla příteli na závěrečnou, která byla parádní, zváiděla jsem jim ji, měli ji hezčí než my :/. Minulý pátek sme měli školní ples, jehož začátek byl uplně příšerný pro moje střízlivé nervy, ale pak se to zlepšilo a byla to paráda. Ve tři hodiny trajflem do sousedního města a z tama opět pěšky :D, ale uteklo to rychle. V sobotu sme pak byli venku s Terezkou a večer si zašli do jedné místní hospody, kde sme zažily nehorázný zážitek s jedním metalistou :D, smáli sme se tomu ještě dlouho:D. Večer sme šli k její sestřed hlídat děti se kterýma sme si oblíkaly panenky, hrály hry a vystřihovaly různé skládačky. Do toho sme pojídali nachos, které sem snad měla poprvé a měli sme k tomu ostrou omáčku, která vlastně nebyla ostrá tak proč do ní nehodit chilli :D :3. A tento pátek se chystám na svou oblíbenou diskotéku takže doufám, že se zase něco nepokazí, nebo už si asi vážně hážu mašlu :D.
film tips #2

11. ledna 2015 v 15:40 | Violet |  Violet's diary
Po hodně dlouhé době jsem si pro vás nachystala fiml tips. Teď sice na filmy nemám moc čas a kolikrát se nevydržím na ně ani dívat, ale občas o víkendu chytnu náladu že bych se na nějaký i podívala a vždycky se najde nějaký ze kterého jsem byla vážně nadšená. Takže sem pro vás nachystala pár mých oblíbených filmů. Nekteré jsou novější a několik jich je i starších, ale nemusíte je všechny znát, proto vám je sem dávám:).


1.Millerovi na tripu - musím říct, že miluju komedie s Jennifer Aniston a ani tahle mě nezklamala. Naprosto parádní příběh o drogovém dealerovi, stryptérce, jedné problémové dívce a roztomilém panicovi, kteří předstírají že jsou rodina a musí přes hranice propašovat karavan plný trávy. Určitě se zasmějete :D.

2.Bláznivá zatracená láska - jedna z hodně dobrých romatických komedií u které se určitě zasmějete a holky budou určitě slintan nad Ryanem Goslingem :D :3. Kdybych vám měla ve zkratce říct, o co se jedná, tak by to bylo o tom jak byl jednou jeden děvkař, který naučil děvkařit rozvedeného taťku, mezi tím se ten děvkař zamiloval a k taťkovi se chtěla vrátit žena, jenomže taťka měl dceru a ta dcera chodila s tím napraveným děvkařem. :D :D

3. Fakjů pane učiteli - popravdě řečeno, když sem to viděla v ukázkách, tak sem si říkala, že to bude nějaká německá kravina, působily tak na mě i kostými apod., ale když mi to všichni začali doporučovat, tak sem si to pustit musela a nelituju. Tohle se jim vážně povedlo. Skvělá komedie o propuštěném vězni, který se vydává za učitele, aby pod tělocvičnou mohl vykopat schované peníze. Napraví zkaženou třídu a zamiluje se do učitelky se kterou se nenáviděli. A jako třešnička....je vážně krásný :3 :DD

4. 22 jump street - minule tady byla jednička, dnes dvojka. V létě jsme na tom byly v kině a musím říct že sem se smála snad každých 5 minut. Děj byl sice skoro stejný, ale i tak mě to moc pobavilo a Ice cube byl prostě k sežrání :D. Určitě jste na facebooku museli vidět nejlepší scénu z celého filmu TADY.
1. Městečko Pleasantville - tento film už jsem viděla hodně dávno, proto sem si ho musela připomenout obsahem na csfd :D. Každopádně je to o klukovi, jehož oblíbený pořad byl seriál z 50. let. Se svojí sestrou se jednoho večera pohádali o to, na co se budou dívat v televizi, až se jim rozbil. Objeví se starý děda, který jim dá nový a nechca oba zmáčknou tlačítko, kterým se dostanou do seriálu. Nejdnou je všechno černobílé a podle netypických věcí, které sourozenci zavedou, se všechno začne vybarvovat. Myslím si že je to fajn oddychovka se Spidermanem a pravou blondýnkou :D

2. The beach - miluju Dicapria, což si můžete všimnout níž, a tohle je jeden z hodně dobrých filmů. Nevím přesně jak vám ho popsat, ale je to o klukovi, který rád cestuje, jednou potkal partu lidí a jeden z nich mu vykládal příběh o Tajném turisty neposkvrněném ostrově. Měl dokonce i mapu a ze zvědavosti se rozhodli po něm pátrat, samozřejmě že ten ráj našli, bohužel se tam vyskytnou komplikace.

3. Věčný svit neposkvrněné mysli - na Jima Carreyho sem zvyklá jako na zvířecího detektiva, schyzofrenika nebo lháře, ale v tomhle žánru mě velice překvapil. Jedná se o romantické drama. Joel se seznámí s velmi zvláštní dívkou Clementaine. Samořejmě se zamilují, ale najednou se stane to, že Clementain jej nepoznává. Joel zjistí, že si přes zvláštní ordinaci, nechala vymazat z mozku vzpomínky na něj. Rozhodne se udělat to samé ale vzpomínky se mu začnou vracet.

4. Dokonalý trik - hrozně se mi líbil námět tohoto filmu. Konec mě sice trochu zklamal, nebo sem ten film možná uplně nepochopila, každopádně se mi moc líbil a můžu vám ho jen doporučit. Film je o dvou kozelnících, kteří se předhánějí ve svých tricích. Až nakonec jeden z nich udělá ten nejlepší.


1. Velký Gatsby - film plný peněz, večírků, alkoholu a 20. let. Vizuálně hrozně pěkný film, děj se mi taky hodně líbil, bohužel nevím jak vám ho přesně popsat a zjednodušit. Určitě jste o něm ale slyšeli.

2. Vlk z Wallstreet - tak o tomto filmu jste museli slyšet snad uplně všichni. Sex, drogy, alkohol a akcie. Několik milionů vydalných během chvilky, několik levných holek během dneska, neskutečná vila a nakonecm manželství a dítě s krásnou modelkou. Ovšem když se na vás zaměří FBI tak to není taková sranda. Film má sice 3 hodiny a to mě už pak celkem unavovalo, ale rozhodně vás pohltí. Je to parádní komedie :).

3. Prokletý ostrov - na tento film jsem se dívala kvůli Počátku, který hned následuje. Chtěla jsem něco podobného a doporučila mi to kamarádka a rovnou znovu i s Leonardem. Film je o dvou detektivech, kteří se vydají na ostrov, na kterém leží psychiatrická léčebna s nejvážnějšími a nejnebezpěčnějšími případy. Vyšetřují případ o zmizelé pacientce. Celý film dopadne uplně jinak než by ste čekali, to vám ale neprozradím, pro mě to byl taky šok.

4. Počátek - naprosto úžasně promyšlený film. Musela jsem si číst po zhlédnutí i obsah, protože mi tam nebyli některé věci jasné. Tento film je tak na to, aby jste se na něj podívali dvakrát. Obsah je na vysvětlení docela složitý a nemyslím si že bych vám ho popsala uplně správně. Ale jedná se o tým lidí kteří pracují se sny a s představami. Vytváří ve snech úžasná místa, ale musíte si dát pozor aby jste si nespletli sen s realitou.1. Hobbit - svět ještě před Pánem prstenů, kterého já sice moc nemusím ale Hobbit mě nadchnul. Na prvním díle jsem v kině nebyla, tem jsem zhlédla při balení dárků v roce 2013 :D, ale na dvojce jsme byly s kamarádkou a tak se nám to líbilo, že sme si řekli, že půjdem i na trojku. Stálo mě to jít pěšky u silnice v největších mrazech a v sukni z vedlejšího města, jelikož nám nejel ze Zlína autobus (ze Zlína do Otrokovic a z tam pěšky), ale bylo to parádní, miluju fantasy :).

2. Zloba - královna černé magie - tento film jsem viděla minulý víkend a neuvěříte jak mě nadchnul. Úžasně zfilmovaná Růženka s naprosto parádním koncem. Všichni by sme čekali, že ji políbí krásný princ že? A ono je to přitom s pravou láskou naprosto jinak. Angelina mě naprosto uchvátila. Miluju zmodernizované pohádky.

3. Horns - kdysi jsem se tak dívala na různé ukázky na filmy na youtube a narazila sem tam na pár filmů s Radcliffem, kterého zbožňují díky Harrymu samozřejmě, a když je možnost nějakého nového filmu s ním, rozhodně se podívám, proto mě upoutalo zrovna Horns. V ukázkách to může vypadat jako blbost, ale mě se to velmi líbilo. Kluk změněný v ďábla v reálném světě, co se snaží vyřešit vraždu své dívky a používá k tomu svědomí lidí. Myslím že námět hodně zajímavý.

4. Netvor - sice je to strašná slátanina, ale mě to bavilo. Opět moderní Kráska a Zvíře. Namyšlený a rozmazlený kluk, kterému se jednou stane to, že zesměšní dívku, která ho prokleje a jeho tělo znetvoří. Do roka musí najít dívku, která ho bude milovat i přes jeho znetvořený vzhled. To bude mít na starosti naše Vanessa z HSM :D :)


1. Národ snílků - tento film mě upoutal hlavně kvůli Kat Dennings, kterou mám ráda ze seriálu 2 socky. Film se mi hodně líbil. Je to vlastně o dívce, která se přestěhuje do jiného města. Se spolužáky si nerozumí a jediný kdo se jí líbí je její učitel, se kterým pak začne tajný románek, mezi tím se do ní zamiluje její spolužák a nastává milostný trojúhelník.

2. Hvězdy nám nepřály - zrovna u tohohle ani nevím jestli má smysl něco psát :D. Největší fenomén roku 2014. Krásný, vtipný a dojemný film o dívce a chlapci, kteří se seznámí na podpůrné skupině lidí s rakovinou. Dál vám to asi vykládat ani nemusím. Obecně známý příběh :). Nadchnul mě jako ostatní a nedávno jsem dočetla i knížku.

3. Svět podle Mallory - mladá striptérka Mallory (Kristen Stewart) a starší muž Dough, který odjíždí na služební cestu a je rád že si odpočine od své manželky. Manželům umřela dcera a jsou si čím dál víc vzdálení. Když Dough dorazí do klubu, kde Mallory pracuje, a seznámí se spolu. Mallory v něm probudí znovu chuť k životu a nakonec i spolu s manželkou se jí snaží pomoct. Vidět moji krásnou Bellu v takové roli bylo svým způsobem velmi příjemné :D, proto se mi film hodně líbil a můžu jen doporučit.

4. Vyměřený čas - Justin Timberlake a Amanda Seyfried v nadčasovém filmu, kde se vše platí časem. Will (Justin) jeden den zachrání velmi bohatého mladíka, kterého budou chtít kvůli jeho času zabít. Za jeho záchranu mu všechen svůj čas věnuje a zabije se. Will se vydá do nejbohatší zóny, kde se seznámí se Sylvií (Amanda), která je dcera majitele banky, spolu pak začnou vykrádat banky a věnovat ostatním čas. Film jsem měla stažený hrozně dlouho a furt se nebyla schopná na něj podívat a když jsem se konečně dokopala k tomu se na něj podívat, litovala sem že jsem ho neviděla dřív.


1. Jak vycvičit draka 1, 2 - jedna z nejhezčích animovaných pohádek za poslední dobu. Na dvojku sme se nedávno dívali s přítelem (dívali sme se první na horor, které jí nenávidím, takže sem pak nakázala pohádku). A věděla sem že když byla jednička tak dobrá, musí být i dvojka. Bezzubka je prostě boban

2. Ukradené Vánoce Tima Burtona - tuto pohádku jsem viděla minulé Vánoce. Musím říct že se mi hodně líbila. Jack Slellington se začíná nudit neustálým Halloweenem, proto se rozhodne ukrást Vánoce a zavést je v městečku Halloween, to se mu ale uplně nepovede.

3. Ledové království - další pohádka, která se jim opravdu za poslední roky povedla. Určitě jste o ní slyšli a pokud ne rozhodně se podívejte! Postavičky jsou naprosto boží a děj se mi taky hodně líbil. Soundrack jak bys smet :).

4. Já padouch - naprostá klasika, roztomilé žluté mimoně v monterkách známe snad uplně všichni. A určitě už se nemůžeme dočkat na jejich vlastní film. Já už to mám naprosto promyšlené. Půjdu na ně do kina a vezmu si svoje krásné tričko s nimi :3 Miluju tu pohádku a ten kdo ji neviděl je asi z jiné planety :D!


Violet


All we're chasing is the sunset...

8. ledna 2015 v 17:15 | Violet
Není ani možné že tohle je už můj třetí článek za poslední dva týdny (Moje novoroční předsevzetí, začít zase psát! :D ). Zatím sem vám psala svůj rok 2014 a co jsem dostala k Vánocům, ale ještě tu nebyl žádný random článek, který je můj oblíbenýů. Zítra máme totiž psát písemku z práva, a vzhledem k tomu že je to 6 A4 a já mám dneska jít na závěrečnou přítelovi (jo taky nechápu kdo vymyslel ples ve čtvrtek), tak sem se to snažila učit včera, jenže je toho hrozně moc a prostě bych to nestihla, a stejně, dojedu někdy po 12 hodině a ráda bych se vyspala, takže kašlu na právo a budu spinkat :3. Takže sem si řekla, že svůj čas, který byl určený na učení, využiju taky prospěšně. Udělala sem si úkoly na příští týden a řekla si že napíšu aspoň článek a přečtu něco z povinné četby (ano leží mi tam Percy Jackson a Alchymista který je do povinné četby, co si asi Violka bude číst že...i dont care, další předsevzetí je víc číst, ale nikde nebylo řečeno že povinnou četbu 3:D ). Jenom se bojím, kdy to budeme dopisovat, protože jistě chápete že je pololetí, a všichni učitelé najednou dopisují písemky. Nadcházející dva týdny budou proto Mordor. Což mi připomíná, že sme byli nedávno na Hobitovi :D. Všichni říkali, že to nestojí za nic, ovšem mě se to líbilo hodně, zvlášť když na to jdete s kamarádkou, která to celou dobu drogově komentuje a ze všech postav dělá naše známé :D. Ti co seděli vedle nás z nás museli mít ohromnou radost. No a tím jak sem byla nadchnutá z fantasy, sem si konečně našla čas na nějaký ten film. Tudíž sem o víkendu zhlédla hned dva :D a byly to Horns s Danielem Radcliffem a Zloba s Angelinou Jolie. Musím říct že z obou filmů jsem nesmírně nadšená. Horns je takový horor a fantasy ve skutečném světě a občas to bylo dost vtipné :D, zrovna i ty scény co asi vtipné být neměly :D, každopádně já sem se pobavila a bylo to prostě skvělé, samozřejmě myslím, že každé mu se to bude zdát nějaké, no a Zloba, tu jsem si naprosto zamilovala takže ten, kdo ji neviděl, máte ode mě úkol na víkend :D! Ale tak rozbory si nechám až na Film tips, které chci už taky brzo psát.What i got for Christmas

5. ledna 2015 v 17:24 | Violet |  Violet's diary
Dneska pro vás mám přednadstavený článek o tom, co jsem dostala na Vánoce. Tento rok to bylo spíš o drobnostech, což mi vůbec nevadí, i tak sem z nich měla nesmírnou radost, navíc sem ani nic nečekala kvůli financím za taneční a za nadcházející finance kvůli výletu do Anglie :3 a o to mi jde hlavně! Už se nemůžu dočkat! Ještě 3 měsíce a Bye Czech and hello England <3 Myslím že to uběhne velmi rychle a já se budu procházet po Londýně :3 Kažodpádně jsem dostala několik dárků ze kterých sem měla ohromnou radost :3


Drobnosti od tety a sestřenky :3

více v c.č

DOUFÁME ŽE PŘÍJDETE ZAS :)